Who is Assholy?

wystawa

Who is Assholy?

godziny otwarcia

22-30 czerwca, 12:00-20:00

miejsce

Traffic Design
ul. Stefana Żeromskiego 36

wstęp

bezpłatny

O wystawie:

gdzie? strefa miasto, Traffic Design, X

Imersyjna, multidyscyplinarna wystawa zawierająca ilustracje i obiekty, ale też doznania i działania. Kraina dziwnych ludzi, szybkich kartonowych samochodów i pieniędzy. 

Żart, ciepła opowieść o zimnych wspomnieniach. Jak cukier zalany wodą. Wystawa o tym, że jest dobrze, chociaż nie zawsze tak to wygląda. Skoro większość z nas tak ma, to też jest o Tobie.

Świat mnie rozczarował, dlatego wymyśliłem sobie swój: w przestrzeni Traffic Design wejdziecie do krainy, która jest przedłużeniem procesu  rozpoczętego kilka tysięcy kilometrów stąd, na odległej wyspie. Prace powstały w sekretnym Basenie, a ich wydźwięk można opisać jako Art & Entertainment  – gdzie przejdziecie od prostych, instynktownych skojarzeń, przez komizm i ironię, po oswojenie trudnych emocji. 

Po co skupiamy się na tym, czego nie ma, poświęcamy energię na wątki, które nic nie znaczą? Jesteśmy zgubieni w uroczy sposób, czerpiąc z powietrza cudze przekonania. Tapetujemy swoimi myślami przestrzeń naszej głowy, wierząc w nie, ograniczając perspektywę dla poznania innych siebie.

Emocje (których się boisz), wspomnienia (do których nie chcesz wracać), zachowania (których nie kontrolujesz), fantazje (których się wstydzisz), marzenia (których nie realizujesz).  Odkryłem, sprawdziłem, doświadczyłem i nauczyłem się tego, że potrzebujemy spokoju i wytchnienia, mniej bodźców, mniej hałasów, krzyków, słów bez pokrycia, reklam, próśb o atencję.  Spokój wewnątrz daje spokój na zewnątrz. Porządek w głowie umacnia nas, a tytaniczna praca nad samym sobą tworzy dystans, bezpieczeństwo i wytchnienie. Aby to zrozumieć trzeba, dać sobie czas, czas na działanie, czas na dyscyplinę, czas na obserwację i czas na odpoczynek. W szybkim świecie stać na to niewielu. 

Termin wystawy: 21.06-03.08.2024 (po zakończeniu festiwalu GDD zgodnie z godzinami otwarcia Traffic Design)

kurator

Tomasz Pieńczak

Tomasz Pieńczak

Artysta, ilustrator, art director z zacięciem projektowym. Generał rutyny, podróżnik, twórca hiperaktywny. W swoich pracach stawia na wyrazisty komunikat graficzny, trafność w odniesieniu do poruszanych tematów. ASSHOLY to nowy mulidyscyplinarny projekt, którego jest kuratorem, wielowymiarowy głos, promień światła, nadzieja i magia.

Pełne bio