Upcycling nart. Użytkowy interior design

wystawa

Upcycling nart. Użytkowy interior design

godziny otwarcia

22-30 czerwca, zgodnie z godzinami otwarcia Konsulatu Kultury

miejsce

Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25

wstęp

bezpłatny

O wystawie:

gdzie? strefa miasto, Konsulat Kultury, O

W świecie, gdzie użyte przedmioty są najczęściej po prostu wyrzucane, zanika granica odpowiedzialności zarówno producenta, jak i konsumenta za produkt. Jednak czy możemy przedłużyć życie przedmiotów w użytkowy sposób? Wystawa pokonkursowa Majesty Skis Re//Defined pokazuje, że jest to możliwe.

Majesty Skis Re//Defined to III edycja konkursu na projekt użytkowy wykonany ze zużytych nart, ogłoszony przez polskiego producenta sprzętu narciarskiego MAJESTY, którego zwieńczeniem jest prezentowana wystawa pokonkursowa. W trakcie konkursu uczestnicy nie tylko projektują, ale i wcielają swoje wizje w życie, wykorzystując zużyte narty jako główny materiał. Ich zadaniem jest nie tylko połączenie estetyki z funkcjonalnością, lecz przede wszystkim stworzenie projektów użytkowych zgodnie z ideą up-cyklingu.

To nie tylko konkurs czy galeria sztuki użytkowej – to manifestacja misji marki, która stawia na doskonałość techniczną i estetyczną, dbając jednocześnie o środowisko. Wystawa to również refleksja nad zrównoważonym rozwojem i potencjałem ponownego wykorzystania zużytych produktów, mających w sobie unikalne historie.

Zaprezentowane na wystawie projekty przełamują schemat myślenia o przeznaczeniu nart i skłaniają do rozważania o odpowiedzialności producenta i użytkownika za produkt. Prezentowane na wystawie pokonkursowej prace śmiało przekraczają granice tradycyjnego podejścia do sprzętu narciarskiego.

Organizatorem wystawy jest MAJESTY.

kurator

Majesty

Majesty

Majesty jest niezależną firmą narciarską produkującą sprzęt narciarski na najwyższym światowym poziomie technologicznym, technicznym i wzorniczym. Wierzymy, że narciarstwo jest stylem życia. Myśląc o nartach kompleksowo, chcemy dawać użytkownikowi najwyższy komfort i satysfakcję z uprawiania narciarstwa.Majesty powstało w Polsce, w Wysokich Tatrach, gdzie jazda pozatrasowa, skitouring i freeride s...

Pełne bio