Glony II

wystawa

Glony II

godziny otwarcia

1-9 lipca, 10:00-20:00

miejsce

PPNT Gdynia
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek III

wstęp

bezpłatny

PPNT Budynek 3

O wystawie:

gdzie? PPNT Gdynia, B
godziny kuratorskie: 
6 lipca, godz. 18:00-19:00

Kim jest Bałtyk? Obecność Morza wydaje się nam oczywista. Zdaje się być stabilne, silne, wieczne. Łatwo nie zauważyć, jak nasze działania lub ich brak, mogą czynić daleko idące zmiany w tym delikatnym ekosystemie.

Wystawa stawia pytania dotyczące naszej relacji z Morzem Bałtyckim. Jak korzystać z jego zasobów? Co odbudować, a co zostawić w spokoju? Jak spojrzeć na nowo i z odpowiedzialnością na relację z Morzem?

Morze jest jednym z najważniejszych elementów naszego ekosystemu, który przyczynia się do naszego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu. Produkuje tlen, który jest niezbędny dla naszego przetrwania, jest źródłem pracy, energii, karmi nas i pozwala nam się poruszać. Jesteśmy zależni od morza i nie możemy zrezygnować z tej relacji. Musimy jednak zacząć zmieniać i ograniczać nasze działania, aby chronić faunę i florę, dzięki której Morze zachowuje swoje funkcje.

Żeby zacząć zmieniać postępowanie wobec Bałtyku trzeba zwracać na niego uwagę, spostrzec, że jest od nas zależny i wrażliwszy na nasz wpływ bardziej niż mogłoby się wydawać.

Wystawa Glony II ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie zrównoważonego rozwoju w kontekście eksploatacji Morza Bałtyckiego. Powstała dzięki współpracy z lokalną społecznością, osobami tworzącymi i eksperckimi, których celem jest ochrona Bałtyku. 

kuratorka

Blanka Byrwa

Blanka Byrwa

Projektantka i architektka wnętrz z Koszalina, mieszkająca w Gdańsku. Specjalizuje się w projektowaniu mebli i konstrukcji stalowych, prowadzi studio BBAD, głównie realizując projekty lokali usługowych. Absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Podczas studiów została wyróżniona w konkursach Architektury Murator „Mieszkanie Młodego Architekta” or...

Pełne bio

Wydarzenia w ramach wystawy: