to nie jest czas na czytanie w samotności #06 | kolektywne czytanko | Sylwia Bruna, Marek Rogala

spotkanie

to nie jest czas na czytanie w samotności #06 | kolektywne czytanko | Sylwia Bruna, Marek Rogala

data

25 czerwca 2024, godz. 18:00-20:00

miejsce

PPNT Gdynia (GDD spot)
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek 3

wstęp

rezerwacje
zarezerwowane miejsca: 52/100

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu, musisz zapisać się na listę.

PPNT Budynek 3

 

gdzie? PPNT Gdynia, bud. III, parter przy sali C

Nie jest to klasyczne spotkanie literackie, ani nie jest to klub książki, nie jest to też niczym więcej niż jest (tudzież będzie). Po prostu kolektywne czytanie. Idea jest prosta. Przynosisz ze sobą dowolną książkę, wyciszasz się i czytasz. Spotkanie składa się z dwóch sesji czytania i przerwy pomiędzy nimi, podczas której możesz nawiązać kontakt z innymi osobami czytającymi.

Można zastanawiać się nad tym, czy To nie jest czas na czytanie w samotności to wydarzenie dla intro- czy ekstrawertyków, ale można też w ogóle tego nie robić, po prostu przyjść i sprawdzić. Niech połączy nas wspólne czytanie, niech będzie ono punktem wyjścia do współbycia i wymiany myśli, niech stanie się przestrzenią sanatoryjnego bycia i przepływu czasu, taka nasza książka zdrój.

Kolektywne czytanie to nowa świecka tradycja. Spotykamy się co miesiąc, eksplorując różne lokalizacje na terenie gdańskiej stoczni. Tym razem spotkamy się w Gdyni. Kto wie, może tu też stworzymy swoją tradycję spotkań?

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą książkę (na terenie festiwalu znajdziesz również księgarnię). 

Materiały:

prowadzący

Sylwia Bruna i Marek Rogala

Sylwia Bruna i Marek Rogala

Marek Rogala –  od 16 lat tworzy kwadraty informujące o kulturze. Wycina, rysuje, układa i fotografuje mini kompozycje z warstwą informującą o tym co kulturalnego dzieje się w Trójmieście. Kurator, i czasem też artysta, we własnej galerii. Początkujący społecznik. Sylwia Bruna – antropolożka kultury, animatorka społeczno-kulturalna, badaczka, zajmuje się dostępnością kultury oraz...

Pełne bio