projektanci

Arbus Vans

Arbus Vans

W naszych projektach stawiamy na prosty, minimalistyczny design, nie lubimy się z pstrokatymi wzorami. Wybieramy naturalne kolory i materiały, budujemy zabudowy ze sklejki, której walory uwydatniamy lakierami zapewniającymi trwałość i odporność mebli. Wyposażamy domy na kółkach w systemy do produkcji zielonej energii pozwalające na bycie niezależnym energetycznie. Poszukując rozwiązań, które mają optymalizować życie w vanie sięgamy także w inne bliskie nam obszary – sporty wodne. Dostrzegliśmy właściwości izolacyjne neoprenu, z którego szyte są pianki surfingowe i skafandry dla nurków. Zaczęliśmy używać go jako zasłonki na okna samochodu, oraz ściany grodziowe oddzielające szoferkę od reszty pojazdu.

Volkswagen T3 zyskał już miano kultowego pojazdu, który rozkochał w sobie miliony użytkowników na całym świecie. Wsadzając w nie odpowiednio dużo serca, kanciak może przeżyć niejednego współczesnego kampera.

W tym projekcie postawiliśmy na sprawdzony układ zabudowy pozostając przy minimalu. Nie mogło być prościej – rozkładana kanapa, szafa na ubrania i mebel z miejscem na kuchenkę gazową to podstawa, która w zupełności wystarczy na krótsze wypady za miasto.

Wierzymy, że kompresja życia do ograniczonego miejsca w kamperze może pomóc osiągnąć przejrzystość. Zredukowanie ilości rzeczy do minimum i konieczność oszczędnego zużycia mediów dobitnie uświadamia, jak rozpieszczeni jesteśmy życiem w miastach. Już przecież samo przebywanie bliżej natury jest oczywistym sposobem na dążenie do spokoju.

 

wystawy