Każdy może włączyć się w tegoroczną edycję

16 maja 2022

Każdy może włączyć się w tegoroczną edycję

Podczas Gdynia Design Days od lat mówimy o wspólnym działaniu, o byciu razem. Jako festiwal miejski, w swoich działaniach wysoko stawiamy idee partycypacyjne. Chcemy aktywizować jak najwięcej osób i chcemy być dostępni, jednocześnie stanowiąc wartość merytoryczną dla projektantów i wyznaczając nowe kierunki. Czy da się to połączyć? Według nas, tak. Przecież design w swoich założeniach ma być blisko ludzi i odpowiadać na realne potrzeby.

W tym roku nasza identyfikacja graficzna zaprojektowana przez Hardziej Studio (Ada Zielińska, Patryk Hardziej) jeszcze bardziej niż kiedykolwiek realizuje te idee. U jej podstaw leży włączanie w działanie jak największej grupy osób. Każdy może tworzyć tegoroczną identyfikację.


Tegoroczna identyfikacja bazuje na zdjęciach Bałtyku nadsyłanych przez ludzi. Wystarczy w serwisie Instagram oznaczyć zdjęcie #wspolmorze. Do akcji można dołączyć aż do startu festiwalu. Chcemy zobaczyć, czym tak naprawdę dla mieszkańców i turystów jest morze. Jak wygląda ono z różnych perspektyw. Być może w ten sposób uda nam się dowiedzieć, jak postrzegamy Bałtyk, a przede wszystkim, dla jak wielu osób jest on istotny. To przede wszystkim oddanie głosu mieszkańcom, którzy Bałtyk widzą na wiele sposobów i bardzo często nie jest to jedynie wakacyjne i pocztówkowe ujęcie. Dla mieszkańców morze to element codzienności, który nierozerwalnie wiąże się z ich życiem, niezależnie od pory roku.

Efekty można na bieżąco oglądać na podstronie Gdynia Design Days, kliknij w cover na stronie głównej. 

Galeria